• Widzę i jestem widziany

  Jesienią kwestia doskonałej widoczności nabiera szczególnego znaczenia. Jeśli przednia szyba w samochodzie nie jest idealnie czysta, należy dokładnie wyczyścić jej zewnętrzną i wewnętrzną powierzchnię.


  Jeśli Toyota wyposażona jest w podgrzewane lusterka, sugerujemy włączenie ogrzewania podczas mżawki lub jesiennego deszczu, tym samym szybciej osuszysz je i zapewnisz sobie lepszą widoczność.


  Bądź zawsze widoczny na drodze! Skontroluj stan żarówek w oświetleniu Twojego auta i, w razie konieczności, wymień je na nowe. Jeśli klosze reflektorów są matowe i porysowane od uderzeń kamieni, skorzystaj z usługi polerowania, co poprawi ich przejrzystość. Przy okazji wizyty w serwisie Toyoty zapytaj Dilera o żarówki specjalne Optiwhite!


  Jeśli Toyota wyposażona jest w reflektory ksenonowe, bardziej trwałe i oszczędne od reflektorów halogenowych, to po kilku latach eksploatacji warto skontrolować ich pracę. Jeśli zaobserwujesz, że barwa światła emitowanego przez reflektor ksenonowy stopniowo zmienia się (z niebieskiej na fioletową), sugerujemy udać się do warsztatu samochodowego, by to skontrolować i, w razie potrzeby, wymienić palniki ksenonowe.


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Wymień dywaniki

  Jesienią zalecamy wymianę dywaników welurowych na dywaniki gumowe, które nie magazynują wody i nie powodują parowania szyb.


  Oryginalne dywaniki Toyoty są wykonane z trwałej gumy o wysokiej jakości. Wyposażono je w specjalny rowek o odpowiedniej wysokości. Specjalna konstrukcja dywanika kierowcy utrzymuje go w prawidłowej pozycji.


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Wycieraczki i płyn do spryskiwaczy

  Jesienią powinniśmy zadbać o nienaganny stan wycieraczek. Jeżeli w trakcie pracy przeskakują na szybie, wydają nieprzyjemne dźwięki, a ich gumowe elementy noszą ślady uszkodzenia, to nalezy je wymienić. Zapytaj Dilera o oryginalne wycieraczki Uniblade lub Flat, wymień je i ciesz się doskonałą widocznością!


  Pamiętajmy, że zużyte pióra wycieraczek nie odprowadzają prawidłowo wody, tylko rozmazują ją na szybie. Przed każdą dłuższą trasą sprawdźmy również poziom płynu do spryskiwaczy. Warto wcześniej zaopatrzyć się w zimową wersję płynu, tak aby nie zaskoczył nas nagły spadek temperatury. Jeśli nie będziemy o tym pamiętać, ryzykujemy uszkodzeniem pompki do spryskiwaczy.


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Wymień filtr klimatyzacji

  Po upalnym lecie sprawdźmy układ klimatyzacji i wymieńmy filtr kabinowy. Zapchany filtr nie będzie działał prawidłowo, szyby w naszym aucie będą stale parować i komfort jazdy zdecydowanie się obniży.  

  Korzystając z usług serwisu, pamiętajmy o wymianie płynu chłodzącego, sprawdzeniu przewodów, pasków itp. Przy okazji wizyty specjaliści z Toyoty sprawdzą układ hamulcowy, w tym zmierzą grubość tarcz i klocków oraz, w razie potrzeby, dokonają wymiany potrzebnych elementów.


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Zadbaj o akumulator

  Pierwsze przymrozki to wyzwanie dla kilkuletnich akumulatorów samochodowych, które w takich warunkach mogą sprawiać kłopoty z rozruchem.


  W tym przypadku sugerujemy wizytę w Autoryzowanym Serwisie Toyoty, który skontroluje parametry akumulatora. Jeśli zaistnieje konieczność jego wymiany, proponujemy oryginalne akumulatory Toyoty – idealnie dopasowane do konkretnego modelu Toyoty, bezobsługowe oraz objęte 3-letnią gwarancją producenta.


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Pamiętaj o oponach

  Odwiedzając serwis późną jesienią, warto od razu wymienić opony na zimowe. Zmieńmy je jeszcze przed pierwszym śniegiem, tak aby uniknąć nagłego ataku zimy.
  Szerokiej drogi!


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
Wszelkie informacje przedstawione w sekcji "Sezonowy Poradnik" stanowią jedynie uzupełnienie w stosunku do wytycznych zawartych w instrukcji obsługi pojazdu. Użytkownikowi samochodu Toyota radzimy uważnie zapoznać się z instrukcją obsługi pojazdu. Toyota Central Europe Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o dane przedstawione w sekcji "Sezonowy Poradnik".