• Spakuj się z głową

  Wyjeżdżając na wakacje, często mamy kłopot z właściwym zapakowaniem bagaży, tak by nie ograniczały nam widoczności. W lusterku wewnętrznym powinniśmy widzieć obraz za samochodem, a nie piętrzące się pod sufit walizki. Dla własnego bezpieczeństwa: jeśli mamy naprawdę dużo bagaży, skorzystajmy z bagażnika dachowego lub prawidłowo zainstalowanego uchwytu rowerowego. Pamiętajmy także, że bagaże powinny być unieruchomione, tak aby nie przesuwały się w trakcie jazdy.

  Życzymy udanych wakacji!


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Bezpieczeństwo przede wszystkim

  Zanim zaczniemy pakować bagaże, każdy wyjazd na wakacje powinno poprzedzać sprawdzenie stanu technicznego naszego auta oraz upewnienie się, że wszystkie układy i części działają bez zarzutu.


  Bardzo ważna jest kontrola układu hamulcowego. Jeśli tylko zmieniła się czułość lub wysokość pedału hamulca, zapalił się wskaźnik ostrzegawczy na tablicy rozdzielczej, to znak, że należy udać się do Autoryzowanego Serwisu Toyoty.


  Aby układ hamulcowy mógł prawidłowo funkcjonować, ważnym elementem są opony. Sprawdź ich ciśnienie, stan zużycia, pamiętając, że minimalna dopuszczana głębokość bieżnika to 1,6 mm.
  Przed planowaną podróżą sprawdź wyposażenie zestawu ratunkowego, który powinien zawierać: apteczkę, trójkąt ostrzegawczy i kamizelkę odblaskową.


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Bądź widoczny i zobacz więcej

  Dobra widoczność to podstawa. Nie zapomnij przed wyjazdem o kilku elementach, które zwiększą komfort jazdy i spowodują, że inni kierowcy będą Cię lepiej widzieć. Regularnie kontroluj i dbaj o czystość wszystkich reflektorów oraz koniecznie sprawdź działanie świateł hamowania, przeciwmgielnych i kierunkowskazów.
  Zainteresuj się wycieraczkami. Jeśli nie pracują efektywnie, rozmazują wodę, głośno pracują lub noszą ślady uszkodzeń, wymień je. Pamiętaj o regularnym uzupełnianiu płynu do spryskiwaczy.


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Dobry klimat ma znaczenie

  Wszyscy wiemy, jak nieoceniona podczas podróży w upalne letnie dni jest sprawnie działająca klimatyzacja. Dopływ świeżego, chłodnego powietrza w aucie to komfort, bez którego trudno wyobrazić sobie letnią podróż.


  Pamiętaj, klimatyzacja powinna być regularnie sprawdzana przez Dilera Toyoty, a wymiana filtra klimatyzacji przeprowadzana tak często, jak to konieczne.


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Autoryzowany Serwis Toyoty z przyjemnością zajmie się Twoim autem

  Podczas wizyty w Autoryzowanym Serwisie Toyoty ważne jest skontrolowanie stanu akumulatora. Akumulatory Toyoty działają optymalnie przez cały rok, jednak w razie potrzeby poproś Dilera o jego sprawdzenie i ewentualną wymianę.

  Przed dłuższą jazdą warto także sprawdzić poziom oleju i, w razie potrzeby, uzupełnić go. Pamiętaj, że Toyota zaleca wymianę oleju silnikowego przy okazji wykonywania każdego przeglądu okresowego samochodu.


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
Wszelkie informacje przedstawione w sekcji "Sezonowy Poradnik" stanowią jedynie uzupełnienie w stosunku do wytycznych zawartych w instrukcji obsługi pojazdu. Użytkownikowi samochodu Toyota radzimy uważnie zapoznać się z instrukcją obsługi pojazdu. Toyota Central Europe Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o dane przedstawione w sekcji "Sezonowy Poradnik".