• Wiosenne SPA

  W pierwszej kolejności zadbaj o solidne umycie samochodu, tak aby dokładnie usunąć z karoserii „zimowe” pokłady błota i soli. Sprawdzą się tu doskonale oryginalne kosmetyki Toyoty, dokładnie usuwające różne rodzaje zanieczyszczeń. 
  Wśród oryginalnych kosmetyków Toyoty znajdziesz m.in. szampon samochodowy z woskiem, preparat nabłyszczający, środki do pielęgnacji różnych typów tapicerki, preparaty do czyszczenia elementów z tworzyw sztucznych oraz wyjątkowo wydajny preparat do czyszczenia obręczy kół usuwający pył z okładzin hamulcowych. 


  Jeśli nie chcesz tracić czasu na samodzielną pielęgnację Twojego samochodu, zapytaj Dilera Toyoty o specjalistyczne produkty z innowacyjnej linii Toyota ProTect zabezpieczające na kilka lat karoserię Twojej Toyoty przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych.
  Przy korzystaniu z myjni automatycznej samochód zabezpieczony powłoką Toyota ProTect umyjesz najprostszym, najtańszym programem (bez woskowania), co obniży koszt mycia, a Twoja Toyota na długo zachowa „fabryczny wygląd”.


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Pamiętaj o najmłodszych

  Wiosna to czas wzmożonych rodzinnych podróży. Jeśli w Twoim aucie podróżuje dziecko, musisz posiadać odpowiedni fotelik, dostosowany do jego wzrostu.
  System ISOFIX to międzynarodowy standard mocowania fotelików dziecięcych bezpośrednio do ramy konstrukcyjnej auta, zapewniający najmłodszym pasażerom najwyższy stopień bezpieczeństwa.


  Rekomendujemy zastosowanie oryginalnego fotelika Toyoty. Fotelik ISOFIX powinien zostać precyzyjnie dobrany do wzrostu i wagi małego pasażera. Pamiętaj o tym, aby nie zmieniać fotelika zbyt szybko (przed osiągnięciem przez dziecko wymaganego limitu wzrostu lub wagi). W razie wątpliwości Twój Diler Toyoty pomoże Ci dobrać najwłaściwszy rodzaj i rozmiar fotelika.


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Opony to podstawa

  Jeśli planujesz dłuższą podróż, poświęć chwilę uwagi i zadbaj o opony. Przy okazji wizyty na stacji benzynowej sprawdź i, w razie potrzeby, wyrównaj kompresorem ciśnienie w oponach (najnowsze modele samochodów wyposażono fabrycznie w czujnik sygnalizujący spadek ciśnienia w oponach).


  Przed planowaną dłuższą podróżą koniecznie sprawdź głębokość bieżnika opon. Jeśli bieżnik zużywa się w sposób nierównomierny, najwyższy czas na ich wymianę!
  Pamiętaj także o zmianie opon zimowych na letnie w odpowiednim momencie. To jest ważne zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy, jak i ekonomii.
  Zwróć uwagę, że opony zimowe wykonane są ze specjalnego miękkiego materiału (przystosowanego do zimowej eksploatacji), który w wyższej temperaturze ulega szybszemu zużyciu, co naraża kierowcę na niepotrzebne koszty.


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Oddychaj swobodnie

  W XXI wieku co trzeci mieszkaniec Unii Europejskiej cierpi na alergię. Ma to związek z globalnym, nowoczesnym stylem życia.
  Żyjemy w sterylnie czystych mieszkaniach, do sprzątania których używamy silnych preparatów chemicznych. Intensywnie używamy samochodu w okresie wzmożonego ruchu drogowego. Używamy perfum, których składniki mogą nas uczulać. Chętnie decydujemy się na testowanie nieznanych potraw lub zmieniamy radykalnie nawyki żywieniowe.


  Dlatego też w trosce o własne zdrowie sugerujemy, aby przy okazji każdego przeglądu okresowego dokonać dezynfekcji układu klimatyzacji w samochodzie oraz wymienić filtr klimatyzacji. Warto wybrać filtr z wkladem węglowym który w większym stopniu  niż filtr standardowy zabezpieczy nas i naszych pasażerów przed niekorzystnym wplywem środowiska. Proszę pamiętać o jego regularnej wymianie (1 x rok)!


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Wiosenny serwis w Autoryzowanym Serwisie Toyoty

  Oprócz podstawowych czynności, możliwych do samodzielnego wykonania przez kierowcę, wszelkie inne prace serwisowe powinniśmy zlecić wyspecjalizowanemu warsztatowi.


  Informacje na ten temat dostępne są w instrukcji obsługi Twojej Toyoty lub bezpośrednio u Dilera Toyoty.
  Oprócz typowych czynności, objętych planem przeglądowym Twojego pojazdu, w ramach tzw. wiosennego sprawdzianu auta Autoryzowany Serwis zwróci szczególną uwagę na te układy i elementy w aucie, które mogły ulec nadmiernej eksploatacji w warunkach zimowych, w tym m.in. na: układ hamulcowy, wydechowy, zawieszenia, płyny eksploatacyjne oraz przewody i paski. Pamiętaj także o dezynfekcji klimatyzacji i wymianie filtra kabinowego!


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
Wszelkie informacje przedstawione w sekcji "Sezonowy Poradnik" stanowią jedynie uzupełnienie w stosunku do wytycznych zawartych w instrukcji obsługi pojazdu. Użytkownikowi samochodu Toyota radzimy uważnie zapoznać się z instrukcją obsługi pojazdu. Toyota Central Europe Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o dane przedstawione w sekcji "Sezonowy Poradnik".