• Bezpieczeństwo podczas jazdy

  Pierwszą rzeczą, sygnalizującą nadchodzącą zimę, jest konieczność wymiany opon letnich na zimowe. Przed wymianą sprawdźmy ich stan i, w razie konieczności, wymieńmy je na nowy komplet. Pamiętajmy, że bieżnik opony zimowej musi mieć  minimum 4 mm. Nie zapominajmy także o kontroli koła zapasowego.


  Istotną czynnością przed zimą jest przegląd płynów eksploatacyjnych obejmujący sprawdzenie płynu chłodzącego i hamulcowego, a także sprawdzenie poziomu oleju. Od nich bowiem zależy sprawne działanie układu napędowego i hamulcowego. Niezbędna jest również kontrola stanu klocków i tarcz hamulcowych. Pamiętajmy, układ hamulcowy musi działać zimą bez zarzutu, bo na nim w głównej mierze opiera się nasze bezpieczeństwo w utrudnionych warunkach pogodowych.


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Więcej światła

  Zima to pora roku, w której powinniśmy być szczególnie dobrze widoczni na drodze. Dlatego tak istotna jest dbałość kierowcy o czystość wszystkich reflektorów oraz sprawdzanie działania świateł: hamowania, przeciwmgielnych i kierunkowskazów.


  Podczas podróży bezwzględnie nie zapominajmy o komplecie żarówek zapasowych, aby w razie potrzeby dokonać ich wymiany. Dilerzy Toyoty służą wszelką pomocą zarówno podczas doboru żarówek, jak i ich wymiany.


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Lepsza widoczność

  Kiedy przyjdą mroźne i śnieżne dni, upewnij się, że gumki wycieraczek prawidłowo zbierają wodę – jeśli pozostawiają smugi na szybie, czas na ich wymianę. Zimą gumki wycieraczek są narażone na intensywną eksploatację, często powleka je lód, a to może być przyczyną utraty elastyczności.


  Przed nadejściem pierwszych mrozów zmieńmy płyn do spryskiwaczy z letniego na zimowy, w przeciwnym razie grozi to zamarznięciem płynu, a w rezultacie także awarią całego mechanizmu.


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
 • Komfort jazdy

  Jazda w zimowych warunkach także może bardzo satysfakcjonująca. Wystarczy odpowiednio zadbać o kilka elementów wyposażenia, aby z przyjemnością korzystać z samochodu w każdy zimowy dzień.
  Po pracowitym sezonie letnim warto wymienić filtr klimatyzacji – jego niesprawne działanie może skutkować parowaniem szyb.


  Zadbajmy też o uszczelki szyb i drzwi – możemy posmarować je specjalnym preparatem zapobiegającym przymarzaniu uszczelki do szyby. Sugerujemy wymianę dywaników tekstylnych na gumowe, co skutecznie ochroni wykładzinę auta przed błotem i wilgocią, a szyby w naszej Toyocie nie będą parować.


  Pamiętajmy, że Toyota zaleca wymianę oleju silnikowego przy każdym okresowym przeglądzie auta.
  Szerokiej drogi!


  Powrót do listy Skontaktuj się z dilerem
Wszelkie informacje przedstawione w sekcji "Sezonowy Poradnik" stanowią jedynie uzupełnienie w stosunku do wytycznych zawartych w instrukcji obsługi pojazdu. Użytkownikowi samochodu Toyota radzimy uważnie zapoznać się z instrukcją obsługi pojazdu. Toyota Central Europe Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o dane przedstawione w sekcji "Sezonowy Poradnik".